به سایت گروه کارخانجات آبتین دژ خوش آمدید...
 • موقعیت مکانی
  تهران/سعادت آباد
 • برنامه کاری
  همه روزه: 08:00- 20:00
 • مشاوره رایگان
  09129439194

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeدرب و پنجرهپنجره ها چه نقشی در یک ساختمان دارند؟!
خانه پنجره ها چه نقشی در یک ساختمان دارند؟!
۲۱
خرداد
پنجره ها چه نقشی در یک ساختمان دارند؟!

پنجره ها چه نقشی در یک ساختمان دارند؟!

 

اگر نور روز به عنوان عامل بسیار مهمی به شمار آید که باید به داخل اتاق اضافه شود ، پنجره ها نیز به عنوان وسایل ضروری در نظر گرفته خواهند شد .

پنجره ها از دریچه های آسان و ساده برای نور روز ، به یک شکل و سبک خاص و نیم دایره های قوسی رومانسک تا پنجره های باروک که به وسیله تزئینات بسیاری پوشیده شده ، توسعه یافته اند . در کشورهای اروپایی که در شمال آلپ قرار گرفته اند ، پنجره ها به فرم هایی با شکل و شمایل قدرتمندی طراحی و ساخته می شوند .

بر خلاف آن ، در مناطقی که درنواحی مدیترانه ای هستند، زندگی روزمره به معنی گذراندن روز در فضای داخلی است . بنابراین ، مردم به نور وابسته هستند ، زیرا نور مصنوعی گران بوده و نور پردازی خوب یک اتاق در مدت ساعات تاریکی ،دور از دسترس جمعیت محلی است .

از سوی دیگر ، هر فضای کار ، نیازمند پنجره ای است که به محیط بیرون مشرف باشد. فضای پنجره که نور را عبور می دهد ، باید حداقل یک بیستم از مساحت کف را در فضای کار داشته باشد .

پهنای کلی تمام پنجره ها باید حداقل به یک دهم پهنای تمام دیوارها برسد و برای اتاق های کاری که ۳٫۵ متر یا بیشتر ارتفاع دارند ، نور انتقالی از سطح پنجره ها باید حداقل ۳۰درصد از سطح دیواره های بیرونی باشد .


برای اتاق کار با ابعاد مشابه اتاق نشیمن ، قوانین زیر باید به کار برده شوند:

 • حداقل ارتفاع برای سطوح شیشه ای باید ۱٫۳ متر باشند.

 • ارتفاع پنجره هایی که از سطح زمین شروع می شوند ، باید بیشتر از ۰٫۹متر باشند.

 • ارتفاع کلی پنجره باید ۵۰درصد پهنای اتاق کار باشد .


پوشش بیرونی پنجره ها

 

مطلب پیشنهادی
آموزش نصب پنجره UPVC | آموزش نصب پنجره یو پی وی سی

اندازه های حفاظتی باید از درخشش جلوگیری ، و ورود حرارت خورشیدی را تنظیم کنند . در آب و هوای معتدل ،بازشوهای بزرگ پنجره ها ، مقدار زیاد اما ، کنترل شده نور را ترجیح می دهند ، اما در آب و هوای گرم ، پنجره های کوچک با ورود نورهای کافی را به کار می برند .

پنجره های کرکره ای ( صفحات تخت چوبی ، آلومینیومی و یا پلاستیکی  ) پشت پنجره های رولی و کرکره ای زاویه دار خورشیدی همه مفید هستند و می توانند در مکان مناسب قرار گیرند . ابزارهای ثابت خارجی همه به طور مشخص برای انعطاف پذیری کمتری از بخش های راست گوشه ( مستطیل شکل) و بخش های الحاقی می باشند.

پانل های عمودی کرکره ای ( خواه به صورت ثابت ، خواه به صورت دوار روی تکیه گاه بخش تخته ای ) همه برای صفحات شیشه ای بلند و یا زاویه دار مناسب هستند . گرمایی که در نما تا بالای ساختمان حرکت می کند ، باید بتواند از جایی خارج شده و در واقع توسط نورگیرهای خارجی محبوس نشده ، و دوباره از نورگیرهای باز سقفی به داخل هدایت شود .

سایه بان درونی برای کاهش گرمایی خورشید ، کمتر از سایه بان های خارجی کارایی دارند، زیرا گرمایی که جذب می نمایند در اتاق رها می شود.

مشاوره پایان نامه

  نظر دهید

  نظر دهید