به سایت گروه کارخانجات آبتین دژ خوش آمدید...
  • موقعیت مکانی
    تهران|سعادت آباد
  • برنامه کاری
    همه روزه: 08:00- 20:00
  • مشاوره رایگان
    09184900081

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeشیشه دو جدارهتعویض شیشه های درب و پنجره دو جداره
خانه تعویض شیشه های درب و پنجره دو جداره
11
ژوئن
تعویض شیشه های درب و پنجره دو جداره

تعویض شیشه های درب و پنجره دو جداره

 با افزایش روزافزون استفاده از درب و پنجره دو جداره و یا همان پنجره UPVC طبیعتا نیاز به تعویض شیشه پنجره دو جداره و خدماتی که لازمه سالم نگه داشتن و تعمیرات درب و پنجره دوجداره می باشد نیز افزایش می یابد. یکی از این خدمات تعویض شیشه دو جداره شکسته در پنجره upvc  میباشد.

برای انجام این کار ابتدا نیاز به سفارش شیشه دوجداره یا شیشه سه جداره متناسب با شیشه قبلی است، برای انجام این کار در مرحله اول می بایست ابعاد شیشه دوجداره پنجره UPVC را بدست بیاوریم. این ابعاد را باید از شرکتی که درب و پنجره دو جداره شما را تولید کرده است تهیه کنید و یا خودتان آنرا اندازه گیری کنید. در زیر نحوه اندازه گیری شیشه پنجره دوجداره توضیح داده شده است.

برای اندازه گیری عرض و ارتفاع شیشه درب و پنجره دوجداره، باید پشت تا پشت زوار پنجره دو جداره را اندازه گیری و حاصل آنرا منهای 1 سانتی متر کرد. همانطور که در شکل نشان داده شده است منظور از پشت زوار خط مماس زوار پنجره دوجداره با پروفیل پنجره دو جداره می باشد.

توجه داشته باشید که تفاضل 1 سانتی متر با استفاده از اسپیسر هایی که مابین شیشه و پروفیل قرار می گیرد پر می شود. هدف از قراردادن آن برای رگلاژ صحیح درب و پنجره دوجداره و همچنین نبود آن موجب فشار وزن شیشه به حساس ترین نقاط شیشه دو جداره می شود و موجب شکستگی شیشه و یا حرکت شیشه در داخل پنجره دوجداره می شود.

مرحله بعدی درانتخاب شیشه دوجداره نوع، جنس و رنگ شیشه می باشد. انواع شیشه دو جداره و شیشه سه جداره در ضخامت های متنوع تولید می شود. برای اطلاع از ضخامت های شیشه پنجره دوجداره به صفحه زوار پنجره دوجداره مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی
استاندارد شیشه پنجره دو جداره چیست؟

از منظر جنس به شیشه های ساده، لمینت و سکوریت تقسیم بندی و نیز در مورد رنگ، به شیشه ساده و رفلکس( رفلکس برنز، آبی، سبز و سوپر سیلور) طبقه بندی می شود.

تعویض شیشه پنجره دو جداره

پس از انتخاب و سفارش شیشه درب و پنجره دوجداره و تحویل گرفتن آن، نوبت نصب شیشه دوجداره می شود که طبق مراحل زیر انجام می شود.

برای انجام تعویض شیشه شکسته با شیشه دوجداره ابتدا باید زوارها را خارج کنیم که می توانیم از جسمی که سر باریک و کشیده ای دارد(مانند چاقو) استفاده کرد، به اینصورت که لبه جسم را در شیار مابین زوار و پروفیل پنجره دوجداره قرار داده و زوار را به سمت بیرون هل داده تا زوار از پروفیل جدا شود.

ابتدا باید زوارهای عمودی را خارج کرد سپس زوار بالا و در آخر زوار پایین را با نگه داشتن شیشه دوجداره خارج می کنیم.

بعد از خارج کردن شیشه دوجداره، اسپیسر های باقی مانده در داخل درب و پنجره دوجداره را مرتب کرده وشیشه دوجداره را در داخل فریم پنجره upvc قرار داده سپس با استفاده از چکش پلاستیکی(برای زخمی نشدن زوارها) زوارها را جایگذاری می کنیم.


نظر دهید

نظر دهید