به سایت گروه کارخانجات آبتین دژ خوش آمدید...
  • موقعیت مکانی
    تهران|سعادت آباد
  • برنامه کاری
    همه روزه: 08:00- 20:00
  • مشاوره رایگان
    09184900081

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeدرب و پنجرهانواع قاب پنجره | قاب پنجره پی وی سی
خانه انواع قاب پنجره | قاب پنجره پی وی سی
  • انواع قاب پنجره | قاب پنجره پی وی سی

انواع قاب پنجره | قاب پنجره پی وی سی

انواع قاب پنجره | قاب پنجره پی وی سی

 

قاب پنجره با توجه به کاربرد، دوام، زیبایی، عایق بودن، و قیمت تولید می شود. انتخاب قاب پنجره، کاری تخصصی است و بر پایه نظر کارشناسانه مهندسان و طراحان بر اساس سطح کیفیت مورد انتظار کاربران انجام می شود.

قاب پنجره را می توان با مواد گوناگونی مانند چوب، استیل، آلومینیوم، فایبر گلاس، پی وی سی (PVC)، کامپوزیت، و غیره ساخت. هر یک از این مواد ویژگی ها و مزایا و محدودیت های کاربردی خود را دارد. برای نمونه قاب های فلزی برای ساختمان هایی که در مناطق مرطوبت و پر بارش ساخته شده اند توصیه نمیشود یا کاربرد قاب های چوبی برای آپارتمان ها گزینه مناسبی نیست.

بنابراین قاب ها باید از ماده ای ساخته شود که با آب و هوای منطقه سازگار بوده و دوام و ماندگاری زیاد داشته باشد، به خوبی عایق صدا و حرارت باشد تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری و موجب کاهش هزینه انرژی مصرفی شود. از سوی دیگر باید با قیمت مقرون به صرفه تولید و عرضه شود. قابهای چوبی، پی وی سی، فایبر گلس، و برخی از کامپوزیت ها در حد بسیار خوبی عایق حرارت اند.

یکی از معیارهای تشخیص مقدار عایق بودن پنجره ها فاکتور یو (u-factor ) یا عاملu  است. هر چه عامل u یک پنجره بیشتر باشد تبادل حرارتی دو طرف آن بیشتر است یعنی پنجره عایق خوبی نیست.

قاب پنجره پی وی سی

 

این قابها از ماده ای به نام پلی وینیل کلراید (PVC) ساخته میشود. معمولاً در هنگام ساخت، قابلیت مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش (UV) هم به آنها افزوده میشود از این رو آنها را یو پی وی سی UPVC یا پی وی سی یو UPVC  می نامند . به همین دلیل در سالهای اخیر پنجره هایی که با این ماده ساخته شده اند بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

استفاده از قابهای پی وی سی موجب کاهش مصرف انرژی می شود. زیرا در ساختار آنها فضا های تهی وجود دارد که می تواند با لایه های عایق پر شود و مانع تبادل حرارت با محیط بیرونی شود. برتری دیگر این قاب ها آن است که نیاز به رنگ شدن ندارد بنابراین در محیط های مرطوب بسیار مناسب اند.

هم چنین نگهداری آنها آسان است و پایداری و عمر مفید طولانی دارند. یکی دیگر از ویژگی بسیار مهم این نوع قاب ها قابلیت باز یافت آنهاست و به این دلیل با محیط زیست سازگارند.

مطلب پیشنهادی
اجزای اصلی پنجره‌های عایق کدامند؟

امروزه کاربرد این نوع پنجره ها در سراسر ایران به ویژه مناطق شمالی، غربی و جنوبی کشور توسعه یافته است.

 
 

قاب پنجره آلومینیوم

 

وزن سبک و قیمت مناسب تر از مهمترین برتری های قابهای پنجره آلومینیومی نسبت به قابهای ساخته شده از مواد دیگر است. مقاومت زیاد در مقابل فشار و ضربه، بی نیاز بودن به رنگ آمیزی سهولت در شکل پذیری، انجام کارهای تکمیلی و کوتاه تر بودن دوره ساخت محصول نسبت به قابهای از جنس های دیگر از دیگر مزایا ی چشمگیر پنجره های آلومینیومی است.

تنوع پروفیل های آلومینیوم امکان ساخت قابهای گوناگون در مدلها و اندازه های مختلف را فراهم می کند تا راحت تر سلیقه ها و انتظارات کاربران را در ساخت و اجرا و نصب به ویژه برای پنجره هایی که ساختارو شکل هندسی نا متعارف دارند )

بدیهی است برای حداکثر کردن خاصیت حرارت و اشعه ماوراء بنفش عایق بودن قاب های آلومینیومی باید از یک نوار پلاستیکی استفاده کرد.

قاب پنجره کامپوزیت

 

این قاب ها از فراورده های کامپوزیتی چوبی ساخته میشوند که نسبت به چوب مقاومت و پایداری زیاد تری داشته و تبادل حرارت شان مانند قابهای چوبی معمولی خوب است و دوام آنها در برابر پوسیدگی بسیار بیشتر از چوب است.

قاب پنجره فایبر گلس

 

دوام و مقاومت دو ویژگی بر جسته این نوع قابها است بین اجزای آنها فضای خالی وجود دارد که با لایه عایق پر میشود که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه میشود خاصیت عایق بودن آنها بیش تر از قابهای چوبی است.

قاب پنجره چوبی

 

اصولاً چوب از نظر صدا و حرارت عایق بسیار خوبی است اما برای مناطق مرطوب دوام کافی ندارد بنابراین باید با لایه های مناطقی مانند رنگ پوشانده شوند . هم چنین در مناطقی که موریانه وجود دارد کاربرد این نوع قاب ها اساساً توصیه نمیشود.

 

با تشکر آبتین دژ

نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگما آلدریچ


نظر دهید

نظر دهید