به سایت گروه کارخانجات آبتین دژ خوش آمدید...
 • موقعیت مکانی
  تهران|سعادت آباد
 • برنامه کاری
  همه روزه: 08:00- 20:00
 • مشاوره رایگان
  09184900081

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeدرب و پنجرهیراق آلات درب و پنجره دوجداره
خانه یراق آلات درب و پنجره دوجداره
12
ژوئن
یراق آلات درب و پنجره دوجداره

یراق آلات درب و پنجره دوجداره upvc

 

یراق آلات درب و پنجره دوجداره upvc بحث اصلی این مقاله است. همانطور که همیشه در بازار داخلی مسئله استفاده از یراق آلات درب و پنجره UPVC بی کیفیت به منظور کاهش هزینه های تولید و افزایش سود آوری ، به دلیل گران شدن ارز وجود داشته است.

ما در این مقاله می خواهیم انواع یراق آلات را به شما مصرف کنندگان محترم معرفی کنیم تا با اطلاعات و دانش کافی اقدام به خرید محصولات با کیفیتی از درب و پنجره های دوجداره UPVC داشته باشید .

یراق آلات تک حالته استاندارد برای پروفیل های UPVC

 • اسپانیولیت
 • دستگیره
 • لولا
 • جلو قفلی

اسپانیولیت

این قطعه از آلیاژهای با کیفیت و از قسمت چرخ دنده تولید می گردد تا به مرور زمان عمر بیشتری داشته باشد و فرسوده نشود .باید توجه داشت که در هنگام نصب ، اگر از یراق آلات درب و پنجره بی کیفیت بر روی پنجره های دوجداره استفاده شود باعث شکستن دستگیره در هنگام نصب شده و یا باعث هرز شدن پیچ دستگیره شده که این خود باعث عدم کارایی پنجره دوجداره UPVC می شود .

جای پیچ ها در قطعه اسپانیولیت بسیار مهم است ، توصیه می شود این پیچ ها در فاصله ی 30 سانتی متری از هم قرار بگیرند . توجه شود که در سمت قطعه چرخ دنده توصیه می شود پیچ ها به هم نزدیک تر شود تا استحکام ناحیه بیشتر در و اثر فشار دستگیره ، اسپانیولیت از پروفیل جدا نشود .

 دستگیره

دستگیره هایی که در پنجره های دوجداره upvc استفاده می شود معمولا از جنس آلومینیوم و یا پلاستیک با کیفیت هستند . توجه شود به دلیل اهمیت دستگیره ها نباید دستگیره های پنجره های دوجداره از نوع نا مرغوب ساخته و تولید شود .

ارتفاع دستگیره از دیگر نکات بسیار مهم در یراق آلات پنجره های دوجداره است ، زیرا ارتفاع این نوع یراق آلات ، مانند اهرم بوده و باعث فشار کمتر به ناحیه اتصال و پنجره دوجداره میشود . در دستگیره های نوع نامرغوب ، تولیدکنندگان آن برای کاهش هزینه های تولید از ارتفاع و ضخامت آن کاهش میدهند که این خود منجر به شکننده بودن دستگیره می شود .

مطلب پیشنهادی
استاندارد های انواع پنجره یو پی وی سی

هم چنین باید برای نصب این نوع یراق آلات از پیچ های با مقاومت بالا و مرغوب جهت نصب روی پروفیل UPVC استفاده کرد .

لولا

این قطعه نیز یکی دیگر از یراق الات متداول مورد استفاده در ساخت و تولید درب و پنجره های دوجداره UPVC است . در باز شوی پنجره های تک حالته از لولای 75 میلیمتری استفاده می شود که وزن استاندارد آن تقریبا برابر با 80 گرم است . در نوع نامرغوب این نوع یراق آلات از وزن سبک تر استفاده می شود که باعث شکستن لولا و در نهایت عدم کارایی و صدمه به پنجره دوجداره میشود .

جلوقفلی

جلوقفلی ، یراق آلاتی که گرچه به نظر ساده و بی اهمیت به نظر می آید ولی نقش مهمی در کارکرد پنجره های دوجداره UPVC دارد . وزن نوع مرغوب جلوقفلی حدود 13 گرم است و نوع نامرغوب آن که 7 گرم وزن دارد بسیار شکننده است و طول عمر مفید پنجره را به شدت کاهش می دهد .

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که استفاده تنها از مواد اولیه و متریال های مصرفی برای ساخت درب و پنجره دوجداره UPVC مانند یراق آلات ، نوع پروفیل و … تضمین کننده کیفیت و طول عمر بالای این محصول نیست و مراحل تولید و حتی نصب اصولی و درست درب و پنجره های دوجداره نقش بسیار مهمی در تامین کیفیت و طول عمر بالای آن دارد .


نظر دهید

نظر دهید