به سایت گروه کارخانجات آبتین دژ خوش آمدید...
  • موقعیت مکانی
    تهران|سعادت آباد
  • برنامه کاری
    همه روزه: 08:00- 20:00
  • مشاوره رایگان
    09184900081

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeدرب و پنجره دو جدارهپنجره دو جداره چیست؟
خانه پنجره دو جداره چیست؟
10
ژوئن
پنجره دو جداره چیست؟

پنجره دو جداره چیست؟

پنجره دو جداره از شیشه دو جداره و فریم آلومینیوم ترمال-بریک یا UPVC که به میزان قابل ملاحظه ای مصرف سوخت و هزینه های ناشی از آن را کاهش می دهد، تشکیل شده است.

جام های شیشه درپنجره دو جداره به کمک نوار اسپیسر (10-12-14) از یک دیگر جدا شده و در فضای ایجاد شده هوا و یا گاز تزریق می شود سپس شیشه در داخل پنجره دو جداره کاملاً ثابت می شود که معمولاً چند میلی متر بزرگتر از ابعاد شیشه ساخته شده و درداخل فریم توسط تاکوز (چهار طرف شیشه قرار میگیرد )و زهوار کاملاً جا داده می شود.

مزایای پنجره دو جداره چیست؟

پنجره دو جداره انتخابی کاملاً ایده آل جهت استفاده بهینه انرژی است. هوای محبوس شده در بین دو جام شیشه در پنجره دو جداره، و همچنین فضای خالی داخل پروفیل های upvc  ولایه پلی آمید در پروفیل های آلومینیوم ترمال بریک، نقش عایق را در پنجره دو جداره ایفا کرده و علاوه بر اینکه به میزان قابل ملاحظه ای آلودگی صوتی می کاهد و از ورود گرد و غبار فضای خارجی به داخل نیز می کاهد.

تمام خصوصیات ذکر شده باعث می شود که پنجره دو جداره در مقابل خروج گرما مقاومت بالایی از خود نشان داده، در زمستان ها منزل شما را گرم و راحت نگه دارد. پنجره دو جداره در تابستان دقیقاً عکس فرآیند بالا را داشته و از ورود درجه حرارت بالای خارج به داخل جلوگیری می کند.

در نهایت این خاصیت عایق بندی موجب می گردد که سیستم تهویه مطبوع پشتیبانی شده و برای نگه داشتن دمای مطلوب محیط، نیاز به مصرف انرژی کمتری داشته باشد و در نتیجه سوخت و هزینه کمتری مصرف نمایند.

مطلب پیشنهادی
بازشو کشویی پنجره های دوجداره چیست ؟

همیشه در نزدیکی پنجره راحتی شما به دمای مناسب شیشه بستگی دارد و در صورت تماس با پنجره ای که تفاوت زیادی با دمای اتاق دارد، حس ناخوشایندی در شما به وجود خواهد آورد.

پنجره دو جداره انتقال دما از جدار بیرونی شیشه به جدار داخلی را بسیار کند کرده و موجب فراهم آمدن راحتی بیشتری می گردد. ضمناً به دلیل عدم تفاوت زیاد بین شیشه با فضای داخلی از به وجود آمدن ترک های مویی که در اثر انبساط و انقباض به وجود آمده و در دراز مدت باعث ایجاد شکست در شیشه می شود جلوگیری می نماید.

پنجره دوجداره درصورت عایق بند و کارآمد بودن تا حد زیادی از آلودگی صوتی و ورود گرد و غبار نیز می کاهد، میزان کاهش صدا با توجه به قطر جداره های شیشه دوجداره یا سه جداره بودن متفاوت خواهد بود.

یکی از مزایای پنجره دو جداره در مقایسه با پنجره های معمولی امنیت بالاتر است. مسلماً امکان شکستن دو جدار شیشه به زمان و انرژی بیشتری نیاز دارد، ضمن اینکه در صورت استفاده از شیشه های سکوریت و ضد گلوله می توان این ضریب امنیت را باز هم افزایش داد.


مطالب مرتبط
نظر دهید

نظر دهید