به سایت گروه کارخانجات آبتین دژ خوش آمدید...
  • موقعیت مکانی
    تهران|سعادت آباد
  • برنامه کاری
    همه روزه: 08:00- 20:00
  • مشاوره رایگان
    09184900081

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeدرب و پنجرهنحوه انتخاب بهترین پنجره برای ساختمان
خانه نحوه انتخاب بهترین پنجره برای ساختمان
11
ژوئن
نحوه انتخاب بهترین پنجره برای ساختمان
 

هر طرحی پنجره کاربرد خاصی دارد و متکی بر اهداف ، مقررات و فرصتهای است و برخی دیگر از طرح ها فضایی هنری و الهام بخش دارند.در خصوص انتخاب پنجره باید فاکتورهای فاکتورهای زیادی در حین طراحی و انتخاب یک پنجره یا نصب پنجره وجود داشته باشد

منظره های مختلف قاب بندی

موقعیت استراتژیک پنجره ها از جهت ایجاد ارتباط بصری میان داخل و خارج ساختمان ، نکته قابل توجهی است برای مثال : ما می توانیم حیات بیرونی و دیوار زیر شیروانی یک ساختمان صنعتی را برداشته و به جای آن دیوار شیشه ای بگذاریم .

در نتیجه نور وارد محیط داخلی ساختمان شده و همچنین محیطی مناسب برای استراحت میان دو دیوارحذف شده در دو طرف ساختمان ایجاد کرده و ارزش ساختمان را افزایش می دهد .

تبت شواهد نشان داده که تاثیر فضای اطراف ، 15 درصد راندمان کار ساکنین را افزایش می دهد . بنابراین ،پنجره هایی که در موقعیت استراتژیکی یک نمای ساختمان قراردارند، به شدت موجب افزایش ارزش زیبایی و کارکرد ساختمان خواهند شد.

عملکرد در شرایط مختلف آب و هوایی 

عملکرد آب و هوایی برای نصب پنجره بسیار اهمیت دارد چرا که لازم است جذب حرارت بهینه ، حریم صدا ، درزبندی در برابر نفوذ آب و غیره … همگی برنامه ریزی شوند و همزمان پنجره یا نمایی مناسب انتخاب گردد. مسیرهای عبور نور خورشید ، زوایای اتفاقی عبور نور طی روزو فصل های مختلف سال ، رطوبت نسبی حاکم طی سال و در زمان های خاص، نزول باران و غیره همگی زمانی که معمار طرح یک نما را تصور می کند نقش بسزایی را ایفا می کند.

لازم است پنجره انتخابی همگام با زبان و موضوع پروژه داشته باشد ، چرا که پنجره ها بخش مهمی از نمای ساختمان را تشکیل می دهند لازم است که نمای ساختمان با موضوع طرح همخوانی داشته باشدو با توجه به نوع ساختمان درب و پنجره طراحی شود.

مطلب پیشنهادی
همه چیز درباره توری پلیسه پنجره

پنجره به عنوان بخشی از یک ساختمان نقش مهمی در جلوه ظاهری ساختمان دارد پنجره ها می توانند اندازه ساختمان را از نظر عمودی و افقی برجسته نشان دهند در صورتی که فضاهای کوچکتر بوسیله پنجره هایی که در برابر معمول ارتفاع دارند آراسته شوند ، به فضاحس بزرگتری خواهند داد و از سوی دیگر پنجره های باریک به منظور برجسته سازی طول ساختمان ساخته شده مورد استفاده قرارداد.

قابل ذکر است که پنجره تاثیر مستقیم بر حس بینایی دارد. بسیاری از پروژه هایی که به صورت حرفه ای طراحی شده نشان می دهد که اگر پنجره ها درست برنامه ریزی و نصب شوند به خوبی خواهند توانست به حواس انسان پاسخگو باشند.

به عنوان مثال اگر مناظر قاب شده ای که به طور ماهرانه در پنجره بیمارستان ها قرار داده می شوند می توانند گرما و طبیعت زبایی را به فضا عرضه کنند و پنجره ها در کشور های گرمسیریبه ریتم شبانه روزی کمک می کند چرا که ساکنین مناطق گرمسیر از لحاظ فیزیولوژیکی به صورتی هستند که با نور خورشید زندگی کرده و می کنند .

با توجه به نگهداری و تعمیرات به تنهایی موضوع قابل توجهی است که هنگام طراحی و انتخاب پنجره برای یک پروژه لحاظ شود چرا که این پارامتر ارتباط مستقیم با هزینه های آتی دارد.


نظر دهید

نظر دهید