به سایت گروه کارخانجات آبتین دژ خوش آمدید...
  • موقعیت مکانی
    تهران|سعادت آباد
  • برنامه کاری
    همه روزه: 08:00- 20:00
  • مشاوره رایگان
    09184900081

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeآبتین دژقیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و روش های تعیین میزان قیمت هر متر مربع پنجره دوجداره آلومینیومی
خانه قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و روش های تعیین میزان قیمت هر متر مربع پنجره دوجداره آلومینیومی
  • قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و روش های تعیین میزان قیمت هر متر مربع پنجره دوجداره آلومینیومی

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و روش های تعیین میزان قیمت هر متر مربع پنجره دوجداره آلومینیومی

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و روش های تعیین میزان قیمت هر متر مربع پنجره دوجداره آلومینیومی

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و روش های تعیین میزان قیمت هر متر مربع پنجره دوجداره آلومینیومی

 

به صورت عرف و معمول قیمت پنجره دوجداره آلومینومی را به صورت متر مربع محاسبه می کنند. قیمت برای هر متر مربع خیلی تاثیر گذار از ابعاد و طرح پنجره است. به منظور تعیین قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی فاکتور های زیادی تاثیر دارند که به همه آنها می پردازیم.

روش های تعیین میزان قیمت هر متر مربع پنجره دوجداره آلومینیومی:

۱محاسبه مقدار وزن آلومینیوم خالص مصرف شده  در ساخت پنجره:

بعد از طراحی پنجره دوجداره و مشخص کردن طرح پنجره و نوع پروفیل آلومینیوم مصرفی آن، وزن نهایی آلومینیوم مصرفی پنجره، بر اساس مقدار کلی وزن هر متر طول پنجره و محاسبات مربوط به پرت شاخه ها محاسبه و تعیین می شود. در اولین مرحله بعد از محاسبه وزن آلومینیوم،  قیمت آلومینیوم مورد استفاده را بر طبق قیمت هر کیلوگرم محاسبه می شود. به طور مثال وزن آلومینیوم مصرف شده جهت پنجره طراحی شده ۵۵ کیلوگرم است و قیمت هر کیلوگرم آلومینیوم ۴۵ هزار تومان است. با یک محاسبه قیمت آلومینیوم مصرف شده بدست خواهد آمد.

۲–  محاسبه قیمت پلی آمید در پنجره دو جداره آلومینیومی:

پنجره دوجداره آلومینیومی دارای 2 نوع ترمال بریک و نانترمال هستند.  در نوع ترمال بریک یک تیغه پلی امیدی عایق در میان سطح داخلی و خارجی قاب آلومینیومی پنجره دوخته می گردد. این تیغه عایق سبب نارسایی فلز آلومینیوم می شود. در نوع نانترمال این تبغه موجود نیست  و به همین  خاطر است که این مدل پنجره دوجداره آلومینویمی عایق ۱۰۰ درصدی نخواهد بود، زیرا خود فلز آلومینیوم رسانای گرما و سرما است.

 

به منظور تعیین و محاسبه هزینه پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک لازم است که قیمت هر کیلوگرم تیغه پلی آمید مصرف شده را بدانیم و آن را ضرب در وزن کلی پلی آمید مورد استفاده در پنجره نماییم. به طور نمونه قیمت هر کیلوگرم  پلی آمید به مبلغ 12000 تومان لازم جهت پنجره طراحی شده محاسبه شود.

۳محاسبه هزینه تولید پنجره دو جداره آلومینیومی:

بعد از آنکه وزن آلومینیوم مصرفی محاسبه گردید، قیمت تولید پنجره دو جداره هم بر اساس هر کیلوگرم محاسبه خواهد شد. مثلا  اگر هزینه تولید هر کیلوگرم پنجره دو جداره 20هزار تومان باشد، این عدد را در وزن نهایی پنجره ضرب می کنیم و بعد از یک محاسبه ساده، مقدار هزینه نهایی تولید پنجره دوجداره آلومینیومی محاسبه می شود.

۴ تعیین هزینه رنگ و آنادایز پنجره  دوجداره آلومینیومی:

پنجره های دوجداره آلومینومی به 3 شکل رنگ پودری الکترواستاتیکی، پوشش آنادایز و پوشش  ورقی طرح چوب ، قابلیت رنگ آمیزی دارند. رنگ های پودری به شکل پاششی هستند که طی حرارتی تا ۳۵۰ درجه سانتی گراد انجام خواهد پذیرفت، این مدل پوشش حاوی تنوع بسیار است و به هر رنگی این نوع پنجره قابلیت رنگ آمیزی دارد. در پوشش آنادایز در طی یک فرآیند شیمیایی یک لایه اکسیدی روی آلومینیوم شکل می گیرد که سببافزایش مقاومت فلز در برابر خوردگی خواهد شد. ضخامت  لایه اکسیدی ذکر شده ما بین ۱۰ تا ۲۰ میکرون است.

مطلب پیشنهادی
عوامل مهم کیفیت یراق آلات

هزینه مربوط به رنگ و آنادایز نیز بر طبق هر کیلو  وزن آلومینیوم پنجره دوجداره محاسبه خواهد شد که قیمت آن از هر کیلوگرم 6000 تومان شروع خواهد شد تا 24000 هزار تومان.

 
 

۵-  محاسبه قمیت یراق آلات پنجره دو جداره آلومینیومی:

یراق آلات استفاده شده در پنجره آلومینیومی طبق وزن و بار وارد شده  بر لنگه انتخاب می شوند. با توجه به نوع یراق آلات از منظر عملکرد و نیز وزن قابل تحمل از سمت یراق، قیمت و هزینه هر دست بصورت جداگانه محاسبه می شود. اکثر یراق آلات آلومینیومی ساخت کشور ترکیه و آلمان هستند.

۶- سایر هزینه ها در ساخت پنجره دو جداره آلومینیومی

یک بخش هزینه های اضافه ای نیز هستند که به منظور مونتاژ پنجره آلومینیومی( مانند هزینه ی مربوط به فیکسرچر، پانچ، لاستیک ها و غیره ) به این هزینه ها اضافه می گردد که مربوط به تولید پنجره جداره خواهد بود و بخش های دیگر مانند لاستیک ها جداگانه محاسبه می شوند.

به طور دقیق، بعد از اینکه محاسبه هزینه های فوق و تقسیم آن بر متر مربع پنجره دوجداره آلومینومی را انجام دادیم ، قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی بر اساس هر متر محاسبه خواهد شد. 

بهترین طریق و هم چنین دقیق ترین روش به منظور استعلام هزینه و قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ارسال حدودی ابعاد و مدل بازشو است که آیا این پنجره لولایی باشد، کشویی باشد، پنجره لیفت باشد و یا فولکس واگنی باشد. با تعیین شدن اندازه ها و نوع بازشو، قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی جهت هر متر مربع تعیین می شود. بهترین طریق آنالیز قیمت همین روش محاسبات اعلام شده در بالا است که وزن نهایی پروژه مشخص خواهد شد. با در اختیار داشتن وزن نهایی، با یک محاسبه ساده هزینه هر کیلو محاسبه خواهد شد. 

 

 

با تشکر آبتین دژ

نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگما آلدریچ

کیت تحقیقاتی


نظر دهید

نظر دهید