به سایت گروه کارخانجات آبتین دژ خوش آمدید...
  • موقعیت مکانی
    تهران|سعادت آباد
  • برنامه کاری
    همه روزه: 08:00- 20:00
  • مشاوره رایگان
    09184900081

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeدرب و پنجرهصرفه جویی در مصرف انرژی با پنجره های دو جداره
خانه صرفه جویی در مصرف انرژی با پنجره های دو جداره
11
ژوئن
صرفه جویی در مصرف انرژی با پنجره های دو جداره

صرفه جویی در مصرف انرژی با پنجره های دو جداره

صرفه جویی در مصرف انرژی در حال حاضر یکی از بزرگترین دغدغه های جوامع است.

30درصد حرارت و یا خنکی هوا از طریق پنجره ئها به هدر می رود و معمولا از طریق رسانایی بودن ، تابش ، انتقال گرمایی و نبودن آب بند خوب باعث به هدر رفتن انرژی میشود .

اما با استفاده از پنجره هایی که به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کنند می توان جلوی اتلاف انرژی را گرفت و برای اینکه بتوان در مصرف بهینه انرژی در ساختمان موفق بود باید شرایط آب و هوایی ، جهت نصب پنجره و اینکه چه پنجره های برای ساختمان مناسب است توجه کرد .

در اینجا در مورد بعضی از آیتمها به اختصار توضیح می دهیم:

فاکتور u : این فاکتور میزان حرارتی را که از پنجره عبور می کند نشان می دهد و این درجه بندی به کل پنجره بستگی دارد( قاب ، مکانیزم ، شیشه و غیره ) اگر فقط تنها شیشه پنجره را در نظر بگیریم اندازه پایین فاکتور u  نشان دهنده این است که پنجره نصب شده از نظر انرژی کارآمد است اندازه 30درصد برای فاکتور u  بسیار خوب است .

ضریب کسب حرارت خورشیدی :این ضریب مربوط به مقدار حرارتی است که از درون پنجره عبور می کند و اگر بالاتر از 55درصد باشد ، پنجره می تواند هوای داخل خانه را در هوای سرد ، به خوبی کنترل کند و ضریب کمتر از 40درصد برای آب و هوای گرم مناسب است .

مطلب پیشنهادی
طراحی پنجره دو جداره

نسبت عبور دهی نور به گرما : نسبت عبور نور مرئی به کسب حرارت خورشیدی را نسبت عبور دهی نور به گرما می گویند . میزان بالای این نسبت یعنی اینکه پنجره میزان عبور نور را نسبت به حرارت موجود تنظیم می کند.

مطالبی که ذکر شد فقط چند نمونه از فاکتورهای مهم برای انتخاب پنجره است حال آنکه عوامل بیرونی کار آیی پنجره ها ، تنها به ویژگی پنجره ها محدود نمی شود بلکه در سایه قرارگرفتن پنجره ، نصب سایبان در بالای پنجره ، استفاده از گیاهان ساختمانی در تابستان و همچنین استفاده از پرده یا کرکره می تواند حرارت مورد نیاز ساختمان را حفظ کند .


نظر دهید

نظر دهید