به سایت گروه کارخانجات آبتین دژ خوش آمدید...
  • موقعیت مکانی
    تهران|سعادت آباد
  • برنامه کاری
    همه روزه: 08:00- 20:00
  • مشاوره رایگان
    09184900081

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeدرب و پنجرهاستاندارد های انواع پنجره یو پی وی سی
خانه استاندارد های انواع پنجره یو پی وی سی
  • استانداردهای انواع پنجره یو پی وی سی

استاندارد های انواع پنجره یو پی وی سی

استاندارد های انواع پنجره یو پی وی سی :

در ساخت انواع پنجره یو پی وی سی استانداردهایی وجود دارد که در هنگام تولید باید رعایت شود تا مصرف کننده بتواند از مزایای این درب و پنجره دو جداره و شیشه دو جداره به نحو احسن استفاده کند. این موارد شامل گزینه های زیر می باشد:

✔ پروفیل

✔ یراق آلات پنجره دو جداره

✔ شیشه دو جداره

✔ کیفیت ساخت

✔ نصب یا تعویض پنجره دو جداره

 

1- پروفیل پنجره یو پی وی سی:

از لحاظ کیفی و همچنین از لحاظ قیمت، مهترین نقش در ساخت یک پنجره یو پی وی سی را پروفیل ایفا میکند. هر چقدر یک پروفیل با کیفیت و مرغوب باشد مشکلات آتی پنجره دو جداره هم کمتر میشود.

شاید یک پنجره با پروفیل نامرغوب یا مرغوب از لحاظ شکل ظاهری برای مصرف کننده عام قابل تشخیص نباشد، اما مشکلاتی که در آینده گریبان گیر مصرف کنندگان میشود، حتی باعث بیزاری آنان  

از پنجره یو پی وی سی میشود. مشکلاتی از قبیل تغییر رنگ (زرد یا قهوه ای) پروفیل، شکستگی پروفیل و یا حتی تغییر شکل و افتادگی پنجره دو جداره از حالت عادی .

پروفیلهای نامرغوبی که از چین و بعضا از کشور ترکیه وارد میشود متاسفانه قیمت کمتری در بازار دارند اما در آینده مشکلات زیادی برای مصرف کننده ایجاد میکنند.

2- یراق آلات پنجره یو پی وی سی:

یراق آلات پر مصرف در صنعت درب و پنجره یو پی وی سی شامل تک حالته، دو حاته، کشویی و فولکس واگنی می باشد. اگر یراقی می خواهید که هم از لحاظ کیفی، قیمت و همچنین کارایی در بالاترین سطح باشد، ما یراق دو حالته را به شما پیشنهاد میکنیم. در حال حاضر استفاده از یراق پنجره دو جداره  تک حالته، در دنیا دیگر مرسوم نمیباشد و بیشتر از یراق دو حالته استفاده میکنند.

3- شیشه دو جداره پنجره یو پی وی سی:

با توجه به اینکه شیشه دو جداره یک عامل مهم در عایق بندی صدا می باشد بنابراین استاندارد بودن شیشه دو جداره از اهمیت بالایی برخوردار میباشد.

مشخصات یک شیشه دو جداره استاتدارد:

گاز آرگون ابتدا به این دلیل که بهبود دهنده عایق صوتی و حرارتی است دوم اینکه در شیشه رنگی یا رفلکس گاز آرگون اجازه اثر گذاری اکسیژن بر کیفیت رفلکس شیشه را نمیدهد

مطلب پیشنهادی
ایمنی درب و پنجره دوجداره upvc

تزریق سلییکاژن با دستگاهای مخصوص . نصب اسپیسر با بوتیل در شیشه های دو جداره عدم استفاده از اسپیسر بوتیل دار باعث عدم درز گیری اولیه و تخلیه هوا همزمان با تزریق گاز آرگون شده

وعملا تزریق گاز را بی فایده میکند.مرحله بعد به شستشوی خوب شیشه ها بستگی دارد چرا که در طول ساخت شیشه دو جداره گردوغبار و آلاینده های موجود در کارگاه بر روی شیشه نشسته و تنها بعد

از نصب پنجره دو جداره و اقامت ساکنین ایرادهای ساخت شیشه دو جداره مشخص میشود.

اکنون در ایران در اکثر کارخانه های صنعتی ساخت شیشه دو جداره برای پنجره دو جداره یو پی وی سی این موارد رعایت میشود، اما متاسفانه در بیشتر کارگاه هایی ساخت شیشه دو جداره به صورت دستی انجام می پذیرد، این موارد رعایت نمی شود. در هنگام خرید شیشه دو جداره، حتما از صنعتی بودن آن، اطمینان حاصل فرمایید.

4- کیفیت تولید و ساخت پنجره یو پی وی سی:

یک پنجره خوب و استاندارد علاوه بر داشتن فاکتور های ذکر شده از لحاظ مواد اولیه و متریال باید در ساخت آن هم تمام نکات ریز و مهم رعایت شود.

مجموعه ای اگر یک پروفیل فوق العاده با کیفیت و خوب به اضافه بهترین یراق آلات و شیشه هم استفاده کند اما نتواند مونتاژ و تولید با کیفیت داشته باشد نمیتواند یک پنجره دو جداره استاندارد و مرغوب

تحویل مصرف کننده دهد.بنابراین داشتن نیروی مجرب و باتجربه  و همچنین ماشین آلات ساخت درب و پنجره دو جداره در این صنعت حرف اول را میزند.

5- نصب پنجره یو پی وی سی:

در واقع نصب یک پایان خوب برای یک پنجره دو جداره استاندارد میباشد. نکته قابل توجه در نصب استفاده از ملزومات استاندارد در نصب میباشد.

 

 

با تشکر آبتین دژ

نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگما آلدریچ

کیت تحقیقاتی


نظر دهید

نظر دهید