به سایت گروه کارخانجات آبتین دژ خوش آمدید...
  • موقعیت مکانی
    تهران|سعادت آباد
  • برنامه کاری
    همه روزه: 08:00- 20:00
  • مشاوره رایگان
    09184900081

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeدرب و پنجرهانواع پنجره آلومینیومی
خانه انواع پنجره آلومینیومی
12
ژوئن
انواع پنجره آلومینیومی

انواع پنجره آلومینیومی

 

از مهمترین انواع پنجره های آلومینیومی ساخته شده با پروفیل های مختلف به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 

آلومینیوم ساده (Normal Aluminium)

 

آلومینیوم ساده تشکیل شده از 2 نوع پروفیل اس تی (ST) و کرونت (Coronet) است که از متداول ترین پنجره های موجود در ایران هستند. تفاوت این دو نوع پروفیل در هندسه مقطع آنها می باشد.

با توجه به ویژگی ها و مزایایی که پروفیل های اس تی نسبت به پروفیل آلومینومی دیگر به نام کرونت دارد، تنها پنجره آلومینیومی ساخته شده با پروفیل ST در بازار یافت میشود. پنجره های کرونت بعد از مدتی استفاده به دلیل عایق نبودن، هم چنین عدم نصب قفل ها به صورت قوی، بعد از مدتی سست شده و از رگلاژ خارج می شود.

پنجره های ساخته شده با پروفیل ST دارای استحکام بالاتری می باشد و همچنین یراق آلات به کیفیت بهتری روی آن نصب می شود. به دلیل استفاده از نوارهای مویی و آب بند عمر آنها نیز بیشتر است.

آلومینیوم ترمال بریک (Thermal Break Aluminium)

 

همانطور که در بالا اشاره شد پنجره های دوجداره آلومینیومی ضعف عدم تحمل حرارتی را دارند و در برابر حرارت عایق نیستند. پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک به همین منظور تولید شده که در صنعت درب و پنجره دوجداره آلومینیومی کاربرد دارد.

این پروفیل ها توسط یک تسمه که در بازه ی دمایی 50 تا 220 درجه را تحمل می کنند . تولید می شود.

مطلب پیشنهادی
قرار داد ساخت درب و پنجره upvc

در حقیقت پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک از دو پروفیل بیرونی و درونی به وسیله تسمه های پلی آمیدی به هم متصل می شوند. این مورد این ویژگی را به وجود می آورد که قسمت های داخلی و خارجی میتواند رنگ های مختص به خود را داشته باشد.

استفاده از این سیستم، عایق بسیار خوبی برای آلومینیوم بوده و هم چنین استفاده ازسیستم آنادایزینگ باعث ایجاد رنگهای بسیار زیبا و دلنشین برای پنجره آلومینیومی دوجداره خود داشته باشید و هم چنین شاهد دوام بسیار بالای این پروفیل در شرایط های جوی متفاوت باشید.

این نکته را در نظر داشته باشید که آلومینیوم مورد استفاده در ساخت درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی، آلومینیوم شماره 6063 می باشد.

چوب آلومینیوم (Alu Wood)

 

نوع دیگر از پنجره های دوجداره آلومینیومی پنجره ساخته شده از پروفیل های Alu Wood هست. در این نوع پروفیل ها ، لایه داخلی از جنس چوب و لایه بیرونی از جنس آلومینیوم قرار دارد. در واقع این نوع پروفیل یک پروفیل ترکیبی است.


مطالب مرتبط
نظر دهید

نظر دهید